Lazio - AC Milan

4 : 0

24.01.2023 20:45 - 22:45

• Nic więcej się już dzisiaj nie wydarzy. Koniec meczu.

• Patrząc na wyraz twarzy jaki ma Davide Calabria (AC Milan) możemy wywnioskować, że został sfaulowany. Sędzia przerwał grę i służby medyczne mogą udzielić mu pomocy. Zobaczmy czy będzie mógł kontynuować grę.

• Za przerwy w grze, będziemy mieli doliczone 3 min.

• Trener zdecydował wprowadzić na boisko świeżego zawodnika. Marcos Antonio (Lazio) zastępuje świetnego zawodnika, jakim jest Danilo Cataldi.

• Luis Alberto (Lazio) wykonuje rzut wolny ze średniego dystansu. Jego strzał leci jednak poza bramkę. Słabe uderzenie! Piłka przekroczyła linię końcową i od własnej bramki zaczynać będzie AC Milan.

• Czas na zmianę. Sergej Milinkovic-Savic już nie ma siły dłużej grać i opuszcza boisko. Toma Basic (Lazio) wchodzi na jego miejsce.

• Zmiana. Rafael Leao schodzi z boiska, a Ante Rebic (AC Milan) wchodzi na zmianę.

• Czas na zmianę. Pedro może odpocząć. Luka Romero (Lazio) wchodzi na murawę.

• I jest gol! Felipe Anderson (Lazio) wsunął piłkę do bramki obok bramkarza.

• Statystyka strzałów celnych do tej pory – 4:1.

• Gol! Luis Alberto (Lazio) umieszcza piłkę w górnej siatce bramki mijając rękę, którą wyciągał Ciprian Tatarusanu.

• Luis Alberto (Lazio) idzie w kierunku pola karnego aby wykonać rzut karny.

• Marco Di Bello gwiżdże, Pierre Kalulu (AC Milan) ukarany za faul. Sędzia wskazuje na wapno. Lazio dostaje rzut karny.

• Ismael Bennacer (AC Milan) wykonuje rzut rożny, jednak obrona przeciwników bez problemu wybija piłkę.

• Felipe Anderson (Lazio) jest zły, ale na próżno. Zmienia kierunek lotu piłki zagraniem ręką, ale sędzia to zauważył.

• Zmiana. Olivier Giroud opuszcza boisko i zmienia go Divock Origi (AC Milan).

• Możemy rzucić okiem na bieżące statystyki posiadania piłki przez obie drużyny - 53:47.

• Mattia Zaccagni (Lazio) doznał kontuzji.

• Simon Kjaer (AC Milan) zostaje ukarany po raz pierwszy w tym meczu.

• Piłka zostaje przejęta po tym jak, Sergino Dest (AC Milan) próbował przejść, dryblując pomiędzy zawodnikami drużyny przeciwnej.

• Drużynie AC Milan przyznano rzut rożny. Sędzia główny i jeden z asystentów wskazują chorągiewkę narożnika.

• Bardzo nieładnego przetrzymania dopuścił się teraz Nicolo Casale (Lazio). Sędzia nagle przerwał grę odgwizdując faul. AC Milan będzie wykonywać rzut wolny z okolicy linii bocznej boiska.

• Zmiótł przeciwnika jak lawina. Brahim Diaz (AC Milan) jest ukarany za faul w ataku. Marco Di Bello miał jasny obraz i odgwizdał karę. Brahim Diaz (AC Milan) próbuje dyskutować, ale decyzja sędziego nie może być zmieniona.

• Jesteśmy z powrotem po przerwie. Piłkarze są z powrotem na boisku i druga połowa jest w trakcie.

• Marco Di Bello gwiżdże, sygnalizując koniec pierwszej połowy.

• Luis Alberto (Lazio) zamierza wznowić grę z rzutu rożnego.

• Mattia Zaccagni (Lazio) oddaje uderzenie z pola karnego, ale jest ono dobrze blokowane. Rzut rożny egzekwować będzie Lazio. Posłali swoich zawodników pod pole bramkowe.

• Sergej Milinkovic-Savic (Lazio) oddaje strzał z bardzo obiecującej pozycji tuż zza pola karnego, ale został zablokowany przez poświęcającego się obrońcę. Sędzia liniowy wskazuje na chorągiewkę narożnika, Lazio wykona rzut rożny.

• Gol! Mattia Zaccagni (Lazio) strzela odbitą piłką nisko w sam środek bramki po tym jak piłka przebija się do niego w pole karne. Wynik 2:0.

• Jest gol! Mattia Zaccagni (Lazio) pokonuje bramkarza i poprawia wynik swojej drużyny.

• Pedro (Lazio) kończy swoją akcję podaniem, jednak Felipe Anderson nie odbiera go bo było ono zbyt mocne.

• Statystyki strzałów na bramkę – 1:1.

• Sergej Milinkovic-Savic (Lazio) otrzymuje żółtą kartkę za wcześniejszą interwencję.

• Luis Alberto (Lazio) posyła piłkę z rzutu rożnego, jednak atak zostaje przerwany.

• Ismael Bennacer (AC Milan) opuści następny mecz z powodu żółtej kartki.

• Stefano Pioli jest zmuszony do zrobienia zmiany. Fikayo Tomori nie jest w stanie kontynuować gry z powodu kontuzji. Zmienia go Simon Kjaer (AC Milan).

• Fikayo Tomori (AC Milan) przeżywa teraz ciężkie chwile. Zaraz się okaże, jak poważny jest jego uraz.

• AC Milan szybko wykonuje rzut rożny.

• Felipe Anderson (Lazio) zamyka bardzo dokładne prostopadłe podanie, ale jeden z obrońców odebrał mu piłkę. Znakomita obrona.

• Brahim Diaz (AC Milan) powinien wiedzieć, że takie zachowanie narusza przepisy. Był nieostrożny w tym pojedynku i sprawił, że Marco Di Bello zagwizdał.

• Wspaniała gra drużyny AC Milan. Kontrolują piłkę wymieniając krótkie podania. Cierpliwość jest kluczem do znalezienia luki w obronie i strzelenia bramki.

• Ivan Provedel wyskoczył w powietrze aby zatrzymać piłkę wrzuconą z rzutu rożnego, którego wykonawcą był Sandro Tonali (AC Milan).

• Sergej Milinkovic-Savic (Lazio) znajduje drogę do bramki i zmienia rezultat na tablicy wyników.

• Lazio pokazuje piękną kontrolowaną grę. Przejmują piłkę i czekają, aby rozluźnić obronę i zaatakować szybko pomiędzy obrońcami.

• Pierwsza połowa dzisiejszego meczu właśnie się zaczyna.

• Zawodnicy już wyszli i można zaczynać. Lazio będzie rozpoczynać.