Olivier Giroud ustrzelił hat-tricka, a Milan rozgromił pogrążoną już Sampdorię 5:1

2023-05-21

Hat-trick Oliviera Giroud pomógł AC Milan zdemolować zdegradowaną już Sampdorię 5:1 w sobotnim meczu Serie A, dając drużynie Stefano Pioliego bardzo potrzebny zastrzyk morale.

AC Milan tymczasowo zmniejszył dystans do zajmującego czwarte miejsce Lazio do jednego punktu. W niedzielę podopieczni Maurizio Sarriego czeka wyjazdowy mecz z Udinese.

Na prowadzenie w dziewiątej minucie Milan wyprowadził Rafael Leao, gdy pokonał bramkarza Sampdorii Nicolę Ravaglię precyzyjnym strzałem w prawy dolny róg bramki, ale Sampdoria wyrównała wkrótce potem za sprawą Fabio Quagliarelli.

Rossoneri natychmiast odpowiedzieli główką Oliviera Giroud, przywracając prowadzenie, a następnie w 29. minucie Francuz wyrównał na 3:1 z rzutu karnego i strzelił jeszcze jednego gola w 68. minucie, zaraz po tym, jak napastnik Brahim Diaz wyrównał na 4:1.