Lech Poznań - Śląsk Wrocław

0 : 1

14.08.2022 20:00 - 22:00

• Kolejna porażka Lecha w tym sezonie. Śląsk wyprowadził w 1. połowie skuteczny kontratak, który zaowocował golem. Lech miał sporo okazji w 1. i 2. połowie, ale nie potrafili pokonać Michała Szromnika. Śląsk miał w 2. połowie szanse, by zamknąć to spotkanie, ale zabrakło im skuteczności. "Kolejorz" zdobył tylko jeden punkt w tym sezonie.

• Kvekve oddał fenomenalny strzał z woleja zza pola karnego. Michał Szromnik wyciągnął się jak struna i zdołał sparować piłkę na rzut rożny.

• Arbiter doliczył sześć minut do końca spotkania.

• Bergier miał okazję na pokonanie bednarka. Dostał prostopadłą piłkę w szesnastce. Zawodnik Śląska zdecydował się na strzał z ostrego kąta. Górą z tej akcji wyszedł bramkarz. Rzut różny dla gości.

• Długa piłka w pole karne do Szymczaka. Zawodnik Lecha przegrał pojedynek powietrzny z obrońcą. Szromnik pewnie chwycił piłkę.

• Lechowi brakuje pomysłu na załamie szczelnej defensywy Śląska Wrocław.

• Samotna akcja Bergiera. Dostał piłkę na środku boiska i ruszył w kierunku bramki. Wpadł w szesnastkę i oddał strzał. Niecelna próba zawodnika Śląska.

• Schodzi z boiska Erik Exposito, a za niego wchodzi Sebastian Bergier

• Velde dostał podanie przed bramką Śląska. Zawodnik Lecha skiksował i piłka wylądowała daleko obok bramki.

• Velde dostał przed bramką Śląska. Zawodnik Lecha skiksował i piłka wylądowała daleko obok bramki.

• Schodzi z boiska John Yeboah, a za niego wchodzi Javier Hyjek

• Yeboah kąśliwie dośrodkowywał w pole karne w poszukiwaniu Kończakowskiego. Zawodnik Śląska minimalnie minął się z piłką.

• Kontra Śląska Wrocław. Yeboah zagrał piłkę do wbiegającego w pole karne Exposito. Ten zdecydował się na uderzenie. Piłka wylądowała niedaleko prawego słupka bramki.

• Dwadzieścia minut do końca spotkania. Lech zacięcie atakuje, by zdobyć bramkę wyrównującą. Czy gospodarze zdołają strzelić gola?

• Skóraś otrzymał podanie w polu karnym. Zawodnik Lecha zdecydował się na uderzenie z dziesiątego metra. Piłka nieznacznie minęła słupek bramki Śląska.

• Schodzi z boiska Mikael Ishak, a za niego wchodzi Filip Szymczak

• Schodzi z boiska Giorgi Tsitaishvili, a za niego wchodzi Kristoffer Velde

• 13-3 w strzałach na korzyść Lecha Poznań, ale nie ma wpływu to na wynik spotkania.

• Schodzi z boiska Piotr Samiec-Talar, a za niego wchodzi Martin Konczkowski

• Pojawia się zadymienie w okolicach bramki Szromnika. Możliwe, że będzie nas czekać chwila przerwy.

• Lepszy fragment gry Śląska, który nie opuszcza z piłką połowy Lecha Poznań.

• Schodzi z boiska Afonso Sousa, a za niego wchodzi Joao Amaral

• Schodzi z boiska Jesper Karlstrom, a za niego wchodzi Michał Skóraś

• Żółtą kartkę otrzymuje Patrick Olsen

• Podanie w pole karne do Gio. Schwarz wślizgiem zdołał przerwać akcję. Rzut rożny dla Lecha Poznań.

• Od początku drugiej połowy Lech Poznań wyszedł wysoko z pressingiem, którym utrudniają wyjście z piłką Śląskowi.

• Bez zmian w zespole Lecha Poznań.

• Schodzi z boiska Caye Quintana, a za niego wchodzi Nahuel Leiva

• Od środka rozpoczął Śląsk Wrocław.

• Piłkarze powracają na murawę.  Za chwilę początek drugiej połowy.

• Śląsk bliżej trzech punktów! Goście wyprowadzili jedną skuteczną kontrę, która pozwoliła wyjść im na prowadzenie. Lech miał sporo okazji na wyrównanie, jednak zabrakło skuteczności oraz świetnie w bramce Śląska spisuje się Michał Szromnik.

• Arbiter doliczył dwie minuty do końca pierwszej połowy.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Śląska. Marchwiński wyskoczył najwyżej w powietrze i oddał strzał głową. Piłka po jego uderzeniu wylądowała na słupku.

• Żółtą kartkę otrzymuje Victor Garcia

• Krótkie rozegranie rzutu rożnego. Zawodnik Lecha zdecydował się na centro-strzał. Piłka po próbie Portugalczyka o centymetry minęła prawy słupek bramki Szromnika.

• Yeboah ostro wszedł w Marchwińskiego. Zawodnik Lecha długo nie podnosił się z murawy. Potrzebna była pomoc medyczna.

• Żółtą kartkę otrzymuje John Yeboah

• Pereira upadł w polu karnym po starciu z Talarem. Piłkarze Lecha domagali się rzutu karnego, jednak sędzia Lasyk pozostał niewzruszony.

• Świetne uderzenie Gruzina z rzutu wolnego. Michał Szromnik nie dał się zaskoczyć. Rzut rożny dla Lecha Poznań.

• Gruzin jest bardzo aktywny w tym spotkaniu. Tym razem dostał podanie przed szesnastką Śląska i zdecydował się na strzał. Niewiele zabrakło, by Lech wyrównał wynik meczu.

• Dośrodkowanie w pole karne Śląska w poszukiwaniu Ishaka. Defensor wygrał pojedynek powietrzy i oddalił futbolówkę od własnej bramki.

• Samotna akcja Schwarza! Minął kilku rywali i oddał mocny strzał po ziemi z okolic szesnastki. Precyzyjne uderzenie obok słupka i Bednarek musiał wyjmować piłkę z siatki.

• Samotna akcja Schwarza! Minął kilku rywali i oddał mocny strzał po ziemi z okolic szesnastki. Precyzyjny strzał obok słupka i Bednarek musiał wyjmować piłkę z siatki.

• Goooooooooooool! Petr Schwarz!

• Gruzin dostał podanie przed szesnastką Śląska. Zawodnik Lecha zdecydował się na uderzenie z pierwszej piłki. Mocna bomba Gio wylądowała minimalnie obok słupka bramki Szromnika.

• Centra Tshitaishvilliego z prawej strony została zablokowana. Rzut rożny dla Lecha Poznań.

• Tshitaishvilli dostał podanie na prawym skrzydle. Minął rywala i złamał w pole karne. Oddał mocny strzał, ale świetnie interweniował Szromnik.

• Dośrodkowanie w pole karne w poszukiwaniu Caye. Zawodnik Śląska nie zdołał zamknąć akcji. Od bramki rozpocznie Bednarek.

• Ishak wpadł z piłką w pole karne. Zawodnik Lecha już składał się do strzału, ale został zablokowany. Po akcji sędzia asystent podniósł chorągiewkę - był spalony.

• Od pierwszej minuty wysoko wyszedł Śląsk, który próbuje przejąć piłkę już na połowie Lecha.

• Yeboah dostał piłkę przed szesnastką Lecha Poznań. Złamał do środka i oddał strzał. Piłka niewiele minęła prawy słupek bramki gospodarzy.

• Dalekie podanie przed pole karne do Marchwińskiego. Zawodnik Lecha nie zdołał dojść do piłki, zanim ta opuściła boisko.

• Rzut rożny dla dla Lecha Poznań. Pierwsza ofensywna akcja gospodarzy pod bramką Śląska.

• Nerwowy początek spotkania. Sporo niedokładności i strat z obu stron.

• Od środka rozpoczął Lech Poznań.

• Piłkarze wychodzą na murawę. Za chwilę początek spotkania przy Bułgarskiej.

• Oba zespoły 37 razy mierzyły się ze sobą w najwyższej klasie rozgrywkowej. 19 razy wygrywał Lech, padło 9 remisów, 9 razy triumfował zespół z Wrocławia. Która z drużyn okaże się lepsza w tym spotkaniu?

• W meczu 5. kolejki PKO Ekstraklasy Lech Poznań zmierzy się ze Śląskiem Wrocław. Naszym zdaniem w tej rywalizacji nie ma konkretnego faworyta, jednak nasz typ na ten mecz to zwycięstwo "Kolejorza".