Widzew Łódź - Ruch Chorzów

2 : 1

18.11.2023 17:30 - 19:30

• Koniec meczu. Ruch w drugiej połowie w dziewiątkę dzielnie się bronił, ale ostatecznie nie dał rady Widzewowi, który wygrał 2-1.

• Po podaniu Pawłowskiego, Rondić był sam przed Kamińskim i go pokonał, jednak był na pozycji spalonej.

• Hanousek ucierpiał przy wyskoku do piłki i potrzebuje pomocy medycznej.

• Schodzi z boiska Fran Alvarez, a za niego wchodzi Ignacy Dawid.

• Tomasz Kwiatkowski doliczył do drugiej połowy co najmniej cztery minuty.

• Widzew w końcu dopiął swego, choć Kamiński uwijał się jeszcze chwilę przed bramką jak w ukropie. Hanousek uderzył z osiemnastego metra, natomiast Sanchez kilka metrów przez Kamińskim minimalnie zmienił tor lotu futbolówki.

• Goooooooooooool! Jordi Sanchez!

• Goooooooooooool! Marek Hanousek!

• Gra toczy się na jedną bramkę, a jest nią "świątynia" Kamińskiego. "Niebieski mur" wraz ze swoim bramkarzem jak na razie spisuje się jednak znakomicie.

• Próba strzału Nunesa, który znowu został zablokowany.

• Schodzi z boiska Miłosz Kozak, a za niego wchodzi Kacper Michalski.

• Schodzi z boiska Dominik Kun, a za niego wchodzi Bartłomiej Pawłowski.

• Strzał z powietrza Kuna! Piłka skozłowała przed Kamińskim, który z trudem sparował futbolówkę!

• 4-1 w strzałach celnych na korzyść Widzewa.

• Soczyste uderzenie z powietrza Tkacza. Kamiński nie dał się zaskoczyć i złapał piłkę.

• Nunes z podobnego miejsca jak przy sytuacji bramkowej, próbował uderzać, ale tym razem zablokował go Bartolewski.

• 17.338 widzów na stadionie w Łodzi.

• Zbyt głęboka wrzutka Nunesa w pole karne. Nikt nie był w stanie jej zamknąć.

• Schodzi z boiska Antoni Klimek, a za niego wchodzi Dawid Tkacz.

• Schodzi z boiska Paweł Zieliński, a za niego wchodzi Imad Rondić

• Widzew zgodnie z oczekiwaniami mocno zepchnął teraz Ruch do defensywy.

• Prostopadłe podanie Klimka, które zdołał przechwycić bramkarz.

• Schodzi z boiska Kacper Skwierczyński, a za niego wchodzi Łukasz Moneta.

• Schodzi z boiska Tomas Podstawski, a za niego wchodzi Jan Sedlak.

• Nieprawdopodobne! Klimek wychodził do sytuacji sam na sam, jednak Kasolik lekko pociągnął go za bark i wybił z rytmu. Arbiter nie zawahał się dać drugiej czerwonej kartki i Ruch gra już tylko w dziewiątkę!

• Czerwoną kartkę otrzymuje Konrad Kasolik.

• Czerwoną kartkę otrzymuje Konrad Kasolik

• Skuteczna asekuracja Swędrowskiego, który nie dał się minąć Alvarezowi.

• Na strzał zza pola karnego zdecydował się Zieliński. Żyro zmienił tor lotu piłki, co mogło zaskoczyć Kamińskiego, jednak poszybowała ona tuż nad poprzeczką.

• Zbyt mocne dośrodkowanie Nunesa w kierunku zamykającego akcję Klimka.

• Najpierw Alvarez, a potem Klimek byli bliscy szczęścia w polu karnym! Kotłuje się pod bramką "Niebieskich"!

• Nunes przewrócił się blisko pola karnego po kontakcie z Feliksem, jednak w tej sytuacji nie było faulu.

• Schodzi z boiska Dominik Steczyk, a za niego wchodzi Przemyslaw Szur.

• Schodzi z boiska Daniel Szczepan, a za niego wchodzi Michał Feliks.

• Centra Kuna, którą zdołali wybić goście. Przewaga Widzewa jest jednak coraz bardziej wyraźna.

• Alvarez przymierzył z rzutu wolnego, około metr nad bramką.

• Błąd techniczny Szymona Szymańskiego, który jako ostatni obrońca sfaulował wychodzącego do sytuacji sam na sam Nunesa! Czerwona kartka i Ruch od teraz będzie grał w osłabieniu.

• Czerwoną kartkę otrzymuje Szymon Szymański.

• Klimek próbował uderzyć z powietrza zza pola karnego, jednak został zablokowany.

• Co za akcja Fabio Nunesa! Minął dwóch przeciwników i przymierzył bardzo precyzyjnie z narożnika pola karnego w długi róg! Piłka "rogalem" idealnie wpadła tuż przy słupku!

• Goooooooooooool! Fabio Nunes!

• Obaj trenerzy nie zdecydowali się na zmiany w przerwie.

• Widzew rozpoczął drugą połowę od środka.

• Koniec pierwszej połowy, która łagodnie mówiąc nie rozpieszczała. Ruch jednak prowadzi 1-0 po bramce Mateusza Bartolewskiego. Po przerwie zapraszamy na drugą część gry.

• Tomasz Kwiatkowski przedłużył pierwszą połowę co najmniej o jedną minutę.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzale głową Silvy, Bartolewski wybił piłkę głową tuż przed linią bramkową!

• Pierwsze gwizdy na trybunach. Bezradność Widzewa w ofensywie.

• Skwierczyński dograł piłkę wzdłuż bramki, ale nikt nie zdołał zamknąć tej akcji.

• 1-1 w strzałach celnych.

• "Niebiescy" mieli okazję na kontrę, ale zwolnili grę i przeprowadzają atak pozycyjny.

• Mocno szarpana gra. Sporo fauli z obu stron.

• Płaskie podanie Nunesa w pole karne, które pewnie zdołał wyłapać Kamiński.

• Sanchez dostał podanie na piąty metr, jednak nie udało mu się dobrze przyjąć futbolówki...

• Indywidualna akcja Kozaka na lewej stronie boiska, którego skutecznie zatrzymał Żyro.

• Długie podanie za linię obrony do Klimka, którego zdołał uprzedzić golkiper.

• "Przeciągnięta" centra Nunesa w kierunku Sancheza.

• RTS zepchnął przeciwnika na własną połowę, ale jak na razie nieco brakuje ostatniego, decydującego podania.

• Gospodarze mają jak na razie spory problem z wykreowaniem sytuacji podbramkowej.

• Sanchez dostał podanie na wolne i pewnie trafił do siatki, ale był na pozycji spalonej.

• Dośrodkowanie Zielińskiego przed pole karne, nie było celne.

• Kolejny strzał Bartolwskiego. Tym razem sytuacyjny, z powietrza, ale mocno niecelny.

• Nieco kuriozalny gol. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Sadloka na krótki słupek, piłka odbiła się od barku Sancheza, następnie od poprzeczki i leciała w kierunku Bartolewskiego, który z najbliższej odległości, głową umieścił ją pod poprzeczkę.

• Goooooooooooool! Mateusz Bartolewski!

• Centra spod końcowej linii Nunesa, po której Klimek oddał strzał głową, jednak zbyt lekki, aby zaskoczyć Kamińskiego.

• Swędrowski ucierpiał przy wyskoku do piłki, jednak dość szybko się pozbierał.