Warta Poznań - Raków Częstochowa

2 : 1

11.02.2024 12:30 - 14:30

• Falstart Rakowa Częstochowa na początek rundy wiosennej PKO Ekstraklasy. Podopieczni Dawida Szwargi od 25. minuty przegrywali 0:2. Przed przerwą złapali kontakt za sprawą Nowaka. W drugiej połowie "Medaliki" przeważali i prowadzili grę, jednak nie zdołali ponownie umieścić piłki w bramce Grobelnego.

• Żółtą kartkę otrzymuje Zoran Arsenić

• Arbiter doliczył pięć minut do końca spotkania.

• Żółtą kartkę otrzymuje D. Stavropoulos

• Schodzi z boiska Bartosz Nowak, a za niego wchodzi Dawid Drchal

• Raków zamknął Wartę we własnej szesnastce i szturmuje bramkę Grobelnego. Czy "Medaliki" zdołają doprowadzić do remisu?

• Zacięte ataki Rakowa Częstochowa, jednak Warta umiejętnie się broni.

• Wstrzelenie piłki na piąty metr przed bramką Grobelnego. Tudor w dogodnej sytuacji minął się z piłką.

• Schodzi z boiska Jean Carlos, a za niego wchodzi Srđan Plavšić

• Schodzi z boiska Gustav Berggren, a za niego wchodzi Zoran Arsenić

• Szmyt ucierpiał w starciu z rywalem. Na murawie pojawiła się pomoc medyczna.

• Centra w pole karne do Otieno. Piłkarz Rakowa starał się oddać strzał głową, jednak nie zdołał skierować jej w światło bramki.

• Z minuty na minutę Raków ma coraz większą przewagę. Gol wyrównujący dla ekipy z Częstochowy to kwestia minut.

• Raków cierpliwie rozgrywa atak pozycyjny przed szesnastką Warty.

• Schodzi z boiska Ante Crnac, a za niego wchodzi John Yeboah

• Dogranie na piąty metr do Crnaca. Ten oddał strzał, jednak nie trafił w światło bramki!

• Schodzi z boiska Stefan Savic, a za niego wchodzi Konrad Matuszewski

• Kochergin zdecydował się na strzał z dystansu. Grobelny wyciągnął się jak struna i sparował piłkę na rzut rożny!

• Cebula główkował z dziesiątego metra, jednak był to za słaby strzał, by pokonać Grobelnego.

• Pół godziny do końca spotkania. Czy Raków odmieni losy rywalizacji?

• Schodzi z boiska Mohamed Mezghrani, a za niego wchodzi Jakub Kiełb

• Żółtą kartkę otrzymuje Maciej Żurawski

• Wysoki pressing Warty. Raków ma problem z opuszczeniem własnej połowy.

• Uderzenie Nowaka z rzutu wolnego zostało zblokowane. Kolejny rzut rożny dla Rakowa.

• Żółtą kartkę otrzymuje Mohamed Mezghrani

• Nerwowy początek drugiej części spotkania. Sporo niedokładności i strat z obu stron.

• Bez zmian w obu zespołach.

• Od środka rozpoczął Raków.

• Spora niespodzianka w Grodzisku Wielkopolskim. Warta do przerwy prowadzi z Rakowem 2:1. Gospodarze już w 3. minucie zadali pierwszy cios, który ustawił rywalizację. Kilka minut później Savić podwyższył prowadzenie Warty. Tuż przed przerwą Raków złapał kontakt za sprawą wykorzystanej jedenastki przez Nowaka. Czy "Medaliki" w drugiej połowie zdołają odmienić losy spotkania?Wracamy za kilka minut.

• Goooooooooooool! Bartosz Nowak wykorzystuje rzut karny

• Żółtą kartkę otrzymuje Dario Vizinger

• Arbiter po konsultacji z VAR wskazał na wapno!

• Sędzia sprawdza, czy Nowak był faulowany w szesnastce Warty.

• Arbiter doliczył dwie minuty do końca pierwszej połowy.

• Brzydszy fragment spotkania. Gra jest mocno rwana. Sporo niedokładności z obu stron.

• Żółtą kartkę otrzymuje Miguel Luis

• Raków ma spore problemy, by przedostać się z piłką przed szesnastkę Warty.

• Przeciągnięte dośrodkowanie w pole karne Rakowa. Od bramki rozpocznie Kovacević.

• Żółtą kartkę otrzymuje Gustav Berggren

• Spadło tempo konstruowania ofensywnych akcji. Sporo walki o piłkę w środkowej części boiska.

• Spore zamieszanie w szesnastce Warty. Okazja strzelecka Crnaca. Piłkarz Rakowa uderzył głową minimalnie obok bramki!

• Spore zamieszanie w szesnastkę Warty. Okazja strzelecka Crnaca. Piłkarz Rakowa uderzył głową minimalnie obok bramki!

• Uderzenie z dystansu w wykonaniu Szmyta. Piłka o metr minęła prawy słupek bramki Kovacevicia!

• Raków dostał dwa szybkie ciosy i jest na kolanach! Czy ekipa z Częstochowy zdoła odwrócić losy rywalizacji?

• Szybka kontra Warty Poznań. Prostopadłe zagranie do Savicia. Ten wpadł w szesnastkę, zwiódł rywala i oddał strzał. Piłka wpadła do bramki przy dalszym słupku. Kovacević był bez szans!

• Gol dla Warty Poznań! Goooooooooooool! Stefan Savic!

• Płaski strzał Crnaca z dziesiątego metra. Niewiele zabrakło, by Raków doprowadził do wyrównania!

• Raków cierpliwie rozgrywa atak pozycyjny na połowie Warty.

• Zagranie na lewe skrzydło do Otieno. Piłkarz Rakowa przegrał pojedynek z obrońcą Warty.

• Wysoki pressing Warty. Raków Częstochowa ma problem z opuszczeniem własnej połowy.

• Miguel uderzył z dystansu. Nieudana próba piłkarza Warty.

• Nerwowy początek spotkania. Sporo niedokładności i strat z obu stron.

• Zabójczy początek Warty! Centra z prawego skrzydła w pole karne Rakowa. Defensor niedokładnie wybił piłkę. Dopadł do niej Szmyt i strzałem z półwoleja otwiera wynik spotkania!

• Gol dla Warty Poznań! Goooooooooooool! Kajetan Szmyt!

• Tudor ucierpiał w starciu z rywalem. Na murawie pojawiła się pomoc medyczna.