Radomiak Radom - Lechia Gdańsk

4 : 1

14.08.2022 15:00 - 17:00

• Kapitalny mecz w wykonaniu Radomiaka. Podopieczni Mariusza Lewandowskiego od pierwszej minuty mocno ruszyli na rywali. Szybko wyszli na dwubramowe prowadzenie. Mieli okazje, by prowadzić wyżej do przerwy, ale zabrakło szczęścia i skuteczności. W drugiej połowie Radomiak nie zamierzał odpuszczać i zdobył kolejne dwie bramki. Daniel Pik umieścił piłkę w siatce na 5:1, jednak arbiter nie uznał gola, bo dopatrzył się przewinienia. To druga z rzędu porażka Lechii Gdańsk.

• Dobre uderzenie Kałuzińskiego z rzutu wolnego. Zmusił tym strzałem Majchrowicza do okazałej parady. Rzut rożny dla Lechii.

• Żółtą kartkę otrzymuje Dariusz Pawłowski

• Arbiter doliczył cztery minuty do końca meczu.

• Pik przejął piłkę przed szesnastką Lechii i oddał strzał. Buchalik wybił piłkę przed siebie. Dopadł do niej Alves, jednak jego dobitka wylądowała wysoko nad poprzeczką.

• Dośrodkowanie Clemensa w pole karne Radomiaka. Stec nie zdołał zamknąć akcji.

• Lechia Gdańsk już zrezygnowała z ciągłych ataków. Goście pogodzili się z wysoką porażką.

• Schodzi z boiska Flavio Paixao, a za niego wchodzi Tomasz Neugebauer

• Schodzi z boiska Thabo Cele, a za niego wchodzi Jakub Nowakowski

• Daniel Pik umieścił piłkę w siatce. Arbiter jednak po konsultacji z VAR nie uznał tego gola, bo asystujący Feliks faulował zawodnika gości.

• Roberto Alves dośrodkowuje z rzutu wolnego w pole karne. Najwyżej do piłki wyskoczył Feliks, który głową skierował piłkę do siatki. Lechia Gdańsk na kolanach!

• Goooooooooooool! Daniel Pik!

• Goooooooooooool! Michał Feliks!

• Feliks był faulowany tuż przy chorągiewce. Dobra szansa dla Radomiaka, by podwyższyć prowadzenie.

• Zawodnik Lechii był faulowany tuż przed polem karnym. Durmus oddał strzał z rzutu wolnego, ale na posterunku był Majchrowicz.

• Schodzi z boiska Maciej Gajos, a za niego wchodzi Łukasz Zjawiński

• Zawodnik Radomiaka przejął piłkę na połowie rywali i ruszył w kierunku bramki. Oddał strzał zza pola karnego. Buchalik końcami palców sparował piłkę na słupek.

• Cele minął rywala przed szesnastką Lechii. Wpadł z piłką w pole karne i oddał strzał. Buchalik z problemami obronił to uderzenie.

• Schodzi z boiska Maurides, a za niego wchodzi Michał Feliks

• Dośrodkowanie Clemensa w pole karne Radomiaka. Zrobił to zbyt głęboko i Majchrowicz pewnie chwyta piłkę.

• Machado był ostro zatrzymany przez Steca. Zawodnik Radomiaka długo nie podnosił się z murawy.

• Schodzi z boiska Leandro, a za niego wchodzi Daniel Pik

• Schodzi z boiska Mateusz Grzybek, a za niego wchodzi Dariusz Pawłowski

• Dośrodkowanie w pole karne do Nalepy. Ten oddał strzał głową. Bramkarz Radomiaka końcami palców przeniósł piłkę nad poprzeczką.

• Centra w szesnastkę Radomiaka. Grzybek nie chciał ryzykować i wybił piłkę na rzut rożny.

• Schodzi z boiska Bassekou Diabate, a za niego wchodzi Ilkay Durmus

• Schodzi z boiska Conrado, a za niego wchodzi Christian Clemens

• Schodzi z boiska Dominik Piła, a za niego wchodzi Jakub Kałuziński

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Radomiaka. Nalepa oddał strzał głową, jednak piłka wylądowała daleko od bramki.

• Goooooooooooool! Filipe Nascimento wykorzystuje rzut karny

• Machado świetnie dośrodkował w pole karne. Grzybek minimalnie minął się z piłką. To powinien być gol!

• Leandro dostał podanie przed polem karnym Lechii. Przełożył sobie piłkę i oddał strzał. Futbolówka nieznacznie minęła prawy słupek bramki Buchalika.

• Nerwowy początek drugiej części gry. Sporo niedokładności i strat z obu stron.

• Wysoki pressing Radomiaka Radom. Lechia ma problemy z opuszczeniem własnej połowy.

• Bez zmian w obu zespołach.

• Od środka rozpoczął Radomiak Radom.

• Piłkarze powracają na murawę. Za chwilę początek drugiej połowy.

• Radomiak prowadzi z Lechią do przerwy 2:1. Gospodarze powinni znacznie wyżej prowadzić, jednak zabrakło im skuteczności. Dwa razy trafili w poprzeczkę, a tuż przed przerwą Buchalik wygrał pojedynek sam na sam z Machado. Lechia za sprawą rzutu karnego pozostaje w tym spotkaniu.

• Arbiter doliczył dwie minuty do końca pierwszej połowy.

• Dalekie zagranie przed pole karne do Machado. Ten wygrał pojedynek z obrońcą i stanął sam na sam z bramkarzem. Górą z tej akcji wyszedł bramkarz Lechii.

• Żółtą kartkę otrzymuje David Stec

• Z kontra wychodzi Lechia Gdańsk. Diabate holował piłkę do okolic pola karnego i zdecydował się na strzał po ziemi. Piłka po jego uderzeniu niewiele minęła słupek bramki Radomiaka.

• Skuteczna interwencja Cichockiego we własnej szesnastce. Rzut rożny dla Lechii Gdańsk.

• Wysoki pressing Lechii Gdańsk, który utrudnia wyjście z własnej połowy drużynie Radomiaka. Goście nie chcą na przerwę schodzić z niekorzystnym rezultatem.

• Centra w pole karne Lechii w wykonaniu Leandro. Defensor gości zdołał oddalić niebezpieczeństwo od własnej bramki.

• Pół godziny gry za nami. Kapitalne widowisko w Radomiu! Sporo się dzieje pod obiema bramkami, jednak to Radomiak dyktuje warunki gry.

• Żółtą kartkę otrzymuje Dominik Piła

• Goooooooooooool! Flavio Paixao wykorzystuje rzut karny

• Arbiter uznał, że Cichocki zagrał ręką we własnym polu karnym.

• Arbiter Musiał udał się do monitora, by sprawdzić czy Cichocki zagrał ręką we własnej szesnastce.

• Grzybek oddał strzał z rzutu wolnego z 20 metrów. Piłka trafiła w poprzeczkę.

• Grzybek oddał strzał z rzutu wolnego z 20 metrów. Piła trafiła w poprzeczkę.

• Świetna wrzutka Abramowicza w pole karne w poszukiwaniu Mauridesa. Ten wyskoczył najwyżej w powietrze i oddał strzał. Piłka wylądowała na poprzeczce.

• Maurides urwał się obrońcy i zagrał miękką wrzutkę w pole karne do wbiegającego Alvesa. Ten uderzył z powietrza i piłka wylądowała w siatce. Co za początek Radomiaka!

• Goooooooooooool! Roberto Alves!

• Flavio znalazł odrobinę miejsca przed szesnastką i oddał strzał. Majchrowicz pewnie wyłapał to uderzenie.

• Grzybek faulował Conrado na trzydziestym metrze od bramki Radomiaka. Lechia stanie przed okazją na wyrównanie.

• Indywidualna akcja Machado. Zawodnik Radomiaka zwiódł dwóch obrońców i zagrał piłkę wzdłuż bramki Lechii. Maurides nie zdołał zamknąć akcji.

• Dominik Piła zabrał piłkę obrońcy gospodarzy i zdecydował się na uderzenie zza pola karnego. Zawodnik Lechii był daleki od powodzenia w tej akcji.

• Kąśliwe dośrodkowanie Conrado na piaty metr od bramki Radomiaka. Żaden z partnerów nie zdołał zamknąć akcji.

• Samotna akcja Conrado. Minął rywala przed polem karnym Radomiaka i zdecydował się na uderzenie. Piłka nieznacznie minęła lewy słupek bramki gospodarzy.

• Błąd Nalepy w środkowej części boiska. Piłkę przejął Maurides i ruszył z nią w kierunku szesnastki. Wpadł z futbolówką w pole karne Lechii i oddał płaski strzał. Bramkarz gości był bez szans!

• Goooooooooooool! Maurides!

• Dośrodkowanie w pole karne Leandro zostało zablokowane. Rzut różny dla Radomiaka.

• Od środka rozpoczęła Lechia Gdańsk.

• Piłkarze wychodzą na murawę. Za chwilę początek spotkania w Radomiu.

• Oba zespoły dotychczas dwukrotnie mierzyły się ze sobą w Ekstraklasie. Piłkarze Radomiaka mogą być zadowoleni z bilansu, gdyż odnieśli jedno zwycięstwo i padł jeden remis. Czy Lechia w tym spotkaniu zdoła pierwszy raz pokonać Radomiaka w Ekstraklasie?

• Żadna z obu ekip nie jest jednoznacznym faworytem w tym spotkaniu dlatego nasz typ na te spotkanie to remis.