Piast Gliwice - Górnik Zabrze

1 : 0

31.03.2023 20:30 - 22:30

• Koniec meczu. Piast Gliwice zdołał utrzymać prowadzenie i ostatecznie wygrał ważne, derbowe spotkanie 1-0. Za dziś już dziękujemy i na kolejne, sportowe relacje na żywo zapraszamy już jutro.

• Żółtą kartkę otrzymuje Michael Ameyaw.

• Arbiter do drugiej połowy doliczył co najmniej cztery minuty.

• Faul taktyczny Paluszka na Tomasiewiczu, który zakończył się szóstą żółtą kartką dla piłkarza Gónika.

• Żółtą kartkę otrzymuje Aleksander Paluszek.

• Yokota dośrodkował na drugi słupek Wojtuszek chciał ją zgrać przed bramkę, ale znakomicie wyłapał ją Plach.

• Pacheco przełożył sobie piłkę na lewą nogę i z piętnastu metrów trafił w nogi defensora.

• Zabrzanie arakują coraz mocniej, choć jak na razie nie potrafią stworzyć realnego zagrożenia.

• Szybka kontra Piasta. Dośrodkowanie spod końcowej linii Kaputa zdołał wyapać Bielica.

• Schodzi z boiska Jorge Felix, a za niego wchodzi Jakub Holubek.

• Ameyaw podał do Sobczyka, który już wyszedł sam na bramkarza, ale znalazł się na pozycji spalonej.

• Schodzi z boiska Damian Rasak, a za niego wchodzi Kanji Okunuki.

• Rasak sfaulował Tomasiewicza i otrzymał piątą żółtą kartkę w tym sezonie.

• Żółtą kartkę otrzymuje Damian Rasak.

• 6.888 widzów na stadionie w Gliwicach.

• Schodzi z boiska Michał Chrapek, a za niego wchodzi Michał Kaput.

• Pacheco wrzucił piłkę z rzutu rożnego, jednak Paluszek przymierzył głową obok słupka.

• Ameywa próbował od razu uderzyć z powietrza, ale zza pola karnego huknął w trybuny.

• Dużo przerw w grze w ostatnim czasie. Tym razem Pyrka po zderzeniu z Wojtuszkiem mocno ucierpiał.

• Kamil Wilczek zszedł z urazem kolana. Z kolei Rafał Janicki również opuścił boisko z powodu stanu zdrowia.

• Ładna wymiana piłki przez gospodarzy. Katranis do Chrapka, który w polu karnym szukał krótkiego rogu. Bielica skuteczne interweniował... nogą.

• Hateley oddał strzał na wiwat zza pola karnego.

• Schodzi z boiska Kamil Wilczek, a za niego wchodzi Alex Sobczyk.

• Wilczek wrócił na boisko, ale lekko kuleje i prawdopodobnie będzie potrzebował zmiany.

• Schodzi z boiska Rafał Janicki, a za niego wchodzi Aleksander Paluszek.

• Wilczek upadł na murawę i potrzebuje pomocy medycznej.

• Janża dośrodkował z rzutu rożnego, ale ta wrzutka nie zaskoczyła defensywy.

• Wilczek wpadł w pole karne i próbował uderzyć w krótki róg, jednak się pomylił.

• Długo rozgrywają piłkę goście, którzy starają się zaskoczyć rywali.

• Kolejny atak gości, z którym poradził sobie Piast.

• Czerwiński po stałym fragmencie gry przymierzył głową i był bliski zdobycia bramki! Minimalnie chybił.

• Górnik drugą odsłonę rozpoczął ochoczo i atakuje bramkę rywala.

• Pacheco mierzył w okienko bramki Placha, ale minimalnie się pomylił!

• Piast rozpoczął drugą połowę bez zmian.

• Schodzi z boiska Anthony van den Hurk, a za niego wchodzi Szymon Włodarczyk.

• Schodzi z boiska Boris Sekulic, a za niego wchodzi Robert Dadok.

• Schodzi z boiska Richard Jensen, a za niego wchodzi Norbert Wojtuszek.

• Arbiter rozpoczął drugą połowę.

• Koniec pierwszej połowy. Piast Gliwice prowadzi z Górnikiem 1-0. Po przerwie zapraszamy na drugą odsłonę.

• Arbiter doliczył co najmniej jedną minutę do pierwszej połowy.

• Mocno ucierpiał Pyrka, który trzyma się za nogę.

• Niezły strzał pod poprzeczkę głową Kartanisa. Efekotownie i skutecznie interweniował Bielica.

• Hateley wstrzelił piłkę w kierunku bramki. Bielica "na raty" zdołał złapać futbolówkę.

• Żółtą kartkę otrzymuje Dani Pacheco.

• Pacheco sfaulował szarżującego Pyrkę i otrzymał żółtą kartkę. Czwartą w sezonie co oznacza, że nie zagra w kolejnym meczu.

• Mosór sfaulował van der Hurka i goście tym samym wywalczyli rzut wolny na połowie przeciwnika.

• Tomasiewicz wrzucił piłkę na piąty metr, która... minęła wszystkich zawodników.

• Piast atakował, ale nieudanie rozegrał piłkę na połowie Górnika.

• Podolski już przekładał sobie piłkę na lewą nogę, ale w polu karnym stracił futbolówkę.

• Wilczek z ostrego kąta chciał zmieścić piłkę w długim rogu, ale to mu się nie udało.

• Zabrzanie wymieniają teraz nieco więcej podań i próbują przejąć inicjatywę.