Zagłębie Lubin - Miedź Legnica

2 : 1

27.02.2023 19:00 - 21:00

• Koniec meczu. Końcówka tego spotkania była emocjonująca, choć niewiele na to wskazywało. Ostatecznie to Zagłębie wygrało 2-1 i zainkasowało cenne trzy punkty. Dziękujemy za uwagę.

• Obieta miał piłkę na nodze w polu karnym, ale zbyt daleko ją sobie przyjął.

• Obaj główni winowajcy tej awantury dostali po żółtej kartce.

• Żółtą kartkę otrzymuje Sokratis Dioudis.

• Żółtą kartkę otrzymuje Nemanja Mijusković.

• Miedź teraz postawiła wszystko na jedna kartę. Spięcie w polu karnym Zagłębia. Dioudis został zaatakowany i próbował słownie wyjaśnić rywalowi co o tym sądzi.

• Narsingh zdobył bramkę, choć była ona nieco kontrowersyjna. Mijusković zderzył się z golkiperem, co zdołał wykorzystać holenderski piłkarz, trafiając do siatki.

• Goooooooooooool! Luciano Narsingh!

• Arbiter doliczył do drugiej połowy co najmniej sześć minut.

• 6-0 w strzałach celnych na korzyść Zagłębia.

• Starzyński dośrodkował z rzutu rożnego. Doleżal sytuacyjnie oddał strzał, ale golkiper wybił piłkę nad poprzeczkę.

• Gospodarze próbują nadal atakować, wydaje się, że Miedź już nie rady wrócić do tego spotkania.

• Starzyński dośrodkował z rzutu wolnego, z bocznej strefy boiska. Jach wyskoczył do piłki na trzecim metrze i głową uprzedził próbującego interweniować Kapino.

• Goooooooooooool! Jarosław Jach!

• Schodzi z boiska Dawid Kurminowski, a za niego wchodzi Martin Doležal.

• Kurminowski przewrotką uderzył piłkę w taki sposób, że trafiła ona w spojenie! Co za strzał!

• Jach zderzył się z własnym bramkarzem, w efekcie czego piłka zmierzała do bramki... Zagłębia. Ławniczak wybił ją z linii bramkowej!

• 6.983 widzów na meczu w Lubinie.

• Schodzi z boiska Damjan Bohar, a za niego wchodzi Sasa Živec.

• Schodzi z boiska Marko Poletanović, a za niego wchodzi Tomasz Makowski.

• Seria kilku podań w pole karne Zagłębia, które zdołało się obronić.

• Schodzi z boiska Kamil Drygas, a za niego wchodzi Michael Kostka.

• Schodzi z boiska Tomasz Pieńko, a za niego wchodzi Filip Starzyński.

• Drygas doszedł do pozycji strzeleckiej po dośrodkowaniu, ale nie zdołał oddać strzału.

• Pieńko ruszył z kontrą, ale odskoczyła mu piłka i stracił ją na rzecz Caroliny.

• Poletanović dośrodkował z rzutu rożnego, ale poradzili sobie z tą wrzutką defensorzy.

• Mecz został wznowiony.

• Kibice "zadymili" boisko, przerwa w grze.

• Schodzi z boiska Hubert Matynia, a za niego wchodzi Dimitar Velkovski.

• Schodzi z boiska Angelo Henriquez, a za niego wchodzi Koldo Obieta.

• Pieńko świetnie wyłożył piłkę na dziesiąty metr Boharowi, który fatalnie spudłował!

• Łakoma próbował uderzenia z dystansu, ale zrobił to bardzo niecelnie.

• Chodyna uderzył w prawy róg bramki. Kapino wyczuł go i odbił piłkę przed siebie. Strzelec rzutu karnego zdołał dopaść do futbolówki i skutecznie ją dobić pod poprzeczkę.

• Goooooooooooool! Kacper Chodyna!

• Faulującym był Niewulis, który kopnął napastnika gospodarzy.

• Pieńko do środka i przymierzył tuż zza pola karnego. Kapino odbił piłkę przed siebie, ale Bohar głową w doskonałej sytuacji nie trafił w bramkę.

• Zagłębie rozpoczęło drugą połowę od środka.

• Arbiter nie doliczył nawet minuty do pierwszej połowy. Jak na razie nie ma bramek w meczu derbowym Dolnego Śląska. Za kilkanaście minut zapraszamy na drugą połowę.

• Dośrodkowanie Matyni, głową uderzył Henriquez, ale zbyt lekko, aby zaskoczyć bramkarza.

• Nadal tylko jeden celny strzał na bramkę w tym meczu. Miedz ma teraz rzut wolny, ale do bramki rywala dość daleko.

• Bohar minął dwóch rywali, ale zatrzymał się na trzecim tuż przed polem karnym.

• Kłudka próbował dośrodkowanie, ale zrobił to bardzo niecelnie.

• Indywidualna akcja w polu karnym Domingueza, który mijał rywali niczym slalomowe tyczki, jednak... do czasu.

• 4-1 w strzałach oraz 1-0 w strzałach celnych na korzyść Zagłębia.

• Mało ciekawy fragment meczu. Niewiele ciekawego dzieje się na murawie.

• Wrzutka Narsingha, jednak dobra interwencja Łakomego w polu karnym zażegnała niebezpieczeństwo.

• Teraz to Miedź nieco dłużej utrzymuje się przy piłce, ale nie tworzy jak na razie sytuacji podbramkowych.

• Indywidualna akcja Pieńki w polu karnym, który zakończył ją bardzo niecelnym uderzeniem.

• Spokojne tempo tego meczu po dość ciekawym początku. Nadal inicjatywa należy do gospodarzy.

• Chodyna do Łakomego, który w polu karnym w ostatniej chwili został zablokowany.

• 65% do 35% posiadania piłki na korzyść gospodarzy.

• Zagłębie w tym okresie gry zepchnęło przeciwników na własną połowę boiska.

• Pieńko próbował dośrodkować z rzutu wolnego. Poletanović skutecznie przechwycił futbolówkę.

• Dośrodkowanie Poletanovicia nie było celne. Nikt nie zdołał przeciąć tego podania.

• Pieńko przy próbie podania był faulowany. Rzut wolny z bocznej strefy boiska dla gospodarzy.

• Zagłębie ma inicjatywę i jak na razie kreuje więcej okazji.

• Pieńko wyłożył piłkę Chodynie, którego uderzenie ofiarnym wślizgiem zablokował Niewulis.

• Bohar w polu karnym do Pieńki, którego strzał w dobrym stylu obronił Kapino!

• Masouras świetnie zwiódł w polu karnym, jednak jego strzał obronił golkiper. Po całej akcji dopiero rozbrzmiał gwizdek sędziego informujący, że była pozycja spalona zawodnika Miedzi.

• Spokojny początek tego spotkania. Gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska.

• Arbiter zagwizdał po raz pierwszy. Miedź rozpoczęła ten mecz od środka.