Zagłębie Lubin - Legia Warszawa

1 : 2

04.02.2023 20:00 - 22:00

• Dzięki zwycięstwu Legia w dalszym ciągu traci siedem punktów do Rakowa. Ma tyle samo "oczek" przewagi nad trzecim Widzewem.

• Ostatnie 3-4 minuty przebiegły już spokojniej. Legia dowiozła wynik 2:1 do końca spotkania mimo nacisku ze strony Zagłębia.

• Schodzi z boiska Kacper Chodyna, a za niego wchodzi Tornike Gaprindashvili

• Schodzi z boiska Josue, a za niego wchodzi Robert Pich

• Cztery minuty doliczone.

• Powtarza się scenariusz sprzed tygodnia. W niedzielę Legia prowadząc 3:0 z Koroną straciła dwa gole i miała nerwową końcówkę. Teraz jest podobnie.

• W natarciu gospodarze. Łakomy dobrze dostrzegł Grzybka, jednak ten w trudnej sytuacji miał problemy z przyjęciem piłki.

• Dobra kontra Zagłębia! Rozprowadzona przez Łakomego, który podał na prawą stronę do Chodyny. Ten mimo asysty Ribeiro oddał niezły strzał, który nieznacznie minął bramkę. Tobiasz byłby bez szans.

• Niezły drybling Łakomego 25 metrów przed bramką Legii, ale zaprogramowany na strzał pomocnik gospodarzy był zbyt odchylony, by zagrozić bramce Tobiasza.

• Schodzi z boiska Filip Mladenović, a za niego wchodzi Makana Baku

• Schodzi z boiska Ernest Muci, a za niego wchodzi Tomas Pekhart

• Schodzi z boiska Arkadiusz Woźniak, a za niego wchodzi Mateusz Grzybek

• Schodzi z boiska Filip Starzyński, a za niego wchodzi Tomasz Pieńko

• Nadchodzą kolejne zmiany w Zagłębiu. Waldemar Fornalik przygotowuje ostateczny szturm po doprowadzenie do wyrównania.

• Schodzi z boiska Rafał Adamski, a za niego wchodzi Dawid Kurminowski

• Schodzi z boiska Igor Strzałek, a za niego wchodzi Rafał Augustyniak

• Żółtą kartkę otrzymuje Bartosz Kopacz

• Goooooooooooool! Łukasz Łakomy!

• Ładne prostopadłe zagranie Ribeiro do Muciego, ale Burić uprzedził zawodnika Legii.

• Muci szuka dubletu. Odebrał piłkę przed polem karnym i uderzył z 16 metrów, ale nad bramką.

• Goooooooooooool! Ernest Muci! Kolejna asysta Josue, tym razem z rzutu wolnego. Na piłkę świetnie nabiegł Muci i delikatnym trąceniem jej lewą nogą pokonał Buricia.

• Goooooooooooool! Ernest Muci!

• Żółtą kartkę otrzymuje Filip Starzyński za faul taktyczny na Mucim.

• Żółtą kartkę otrzymuje Filip Starzyński

• Niepewna interwencja Tobiasza. Nie złapał piłki po rzucie rożnym rywali. Zagłębie nie było w stanie jednak oddać strzału na bramkę.

• Chodyna wrzucił piłkę na głowę Adamskiego, ale nieudany strzał napastnika gospodarzy.

• Schodzi z boiska Damjan Bohar, a za niego wchodzi Sasa Živec

• Legia prowadzi do przerwy z Zagłębiem 1:0. Gola w 38. minucie strzelił Paweł Wszołek. Wydaje się, że jest to wynik sprawiedliwy. Gospodarze muszą nieco mocniej się otworzyć, mają w tym momencie tylko 29% posiadania piłki. Z naszą relacją wrócimy na drugą połowę.

• Cztery minuty doliczone do pierwszej połowy. Tempo gry ponownie spadło.

• Wspaniała asysta Josue z kilkudziesięciu metrów. Krycie Wszołka zgubił Arkadiusz Woźniak.

• Wspaniała asysta Josue. Krycie Wszołka zgubił Arkadiusz Woźniak.

• Goooooooooooool! Paweł Wszołek! Otrzymał świetne podanie prostopadłe, zwodem na zamach prawą nogą nawinął Ławniczaka i lewą pokonał Buricia.

• Goooooooooooool! Paweł Wszołek!

• Strzał z dystansu Łakomego, jednak zbyt słaby i w środek bramki Legii.

• Przyspieszyła Legia i w moment stworzyła sobie okazję. Piłkę w polu karnym odebrał Muci i strzałem z pierwszej piłki z 7-8 metrów chciał zaskoczyć Buricia. Bramkarz gospodarzy nie dał się jednak pokonać. Próbujący dobijać Rosołek sfaulował golkipera.

• Od kilku minut tempo gry znacznie spadło.

• Dobre podanie prostopadłe odebrał Chodyna. Próbował pokonać Tobiasza z ostrego kąta, jednak ten dobrze interweniował.

• Chwila uspokojenia gry. Goście w ataku pozycyjnym od linii obrony.

• Bohar wychodził z obiecującą kontrą, ale został pokonany na połowie boiska przez ostatniego zawodnika Legii - Wszołka.

• Bohar wychodził z obiecującą kontrą, ale został pokonany przez ostatniego zawodnika Legii - Wszołka.

• Muci dośrodkowywał, ale Ławniczak wyjaśnił sytuację wybiciem piłki.

• Wyszli goście do sytuacji 2vs1, ale Muci nie podał piłki do niepilnowanego Wszołka. Uderzył sam, ale posłał futbolówkę obok bramki.

• Wyszli goście do sytuacji 2vs1, ale Muci nie podał piłki do niepilnowanego Wszołka. Uderzył sam, ale posłał piłkę obok bramki.

• Dobra główka Adamskiego po dośrodkowaniu z rzutu rożnego! Nie zdążył za nim Jędrzejczyk. Piłka poleciała tuż obok bramki.

• Josue już z pierwszą dobrą piłką prostopadłą do Rosołka, ale czujnie Burić. Po chwili golkiper obronił również strzał Muciego, choć zawodnik gości był na spalonym.