0 : 1

21.04.2021 20:30 - 22:30

• Koniec meczu.

• Żółtą kartkę otrzymał Sebastian Milewski.

• Andre Martins wybił piłkę z pola karnego. Była jeszcze okazja do kontrataku, ale Luquinhas nie potrafił minąć przeciwnika i stracił piłkę.

• Na chwilę uspokoili sytuację goście.

• Pierwszy rzut rożny dla Piasta w tym meczu.

• Minimum trzy minuty doliczone przez sędziego.

• Jodłowiec faulował Pekharta. Kradną cenne sekundy przy każdej okazji goście.

• Piast miał okazję, żeby ruszyć do kontrataku, ale bardzo niezgrabnie zabierał się z piłką Jodłowiec i zdążyli wrócić legioniści.

• Mladenović strzelał z narożnika pola karnego i wywalczył rzut rożny.

• Kolejna świetna akcja w wykonaniu Legii, dośrodkowanie Mladenovicia i niecelnie głową strzelał Kostorz.

• Po zejściu Świerczoka Piast nie za bardzo ma argumenty, by odpowiedzieć. Bliżej gola na 2:0 dla Legii niż wyrównania.

• Kostorz mógł zaliczyć wejścia smoka, ale nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Plachem!

• Legia Warszawa. Schodzi: Rafael Lopes. Wchodzi: Kacper Kostorz.

• Piast Gliwice. Schodzi: Michał Chrapek. Wchodzi: Sebastian Milewski.

• Podanie w pole karne do Jodłowca, ale czujny był Boruc i nie pozwolił na oddanie strzału.

• Piast Gliwice. Schodzi: Dominik Steczyk. Wchodzi: Arkadiusz Pyrka.

• Piast Gliwice. Schodzi: Patryk Sokołowski. Wchodzi: Tomasz Jodłowiec.

• Holubek strzelał bez przyjęcia z dwudziestu metrów, ale dość wyraźnie się pomylił.

• Żółtą kartkę otrzymał Rafael Lopes.

• W niewykorzystanych stuprocentowych sytuacjach mamy 1:1! Po kapitalnym dośrodkowaniu Juranovicia z pięciu metrów myli się Pekhart! Strzał celny, ale prosto w Placha!

• Czerwiński nie miał co zrobić z piłką, więc... kopnął w kierunku Świerczoka, ale ten był osamotniony i nie dał rady nic wskórać.

• Piast oddala zagrożenie od własnej bramki. Ożywiło nam się to spotkanie.

• Żółtą kartkę otrzymał Michał Chrapek.

• Legia domaga się rzutu karnego po zagraniu ręką Malarczyka.

• Kolejna bardzo dobra akcja gości, Mladenović zagrał z lewej strony w pole karne, Lopes urwał się Malarczykowi, jednak uderzył minimalnie nad poprzeczką.

• Legia Warszawa. Schodzi: Walerian Gwilia. Wchodzi: Andre Martins.

• Legia Warszawa. Schodzi: Bartosz Kapustka. Wchodzi: Luquinhas.

• Trudne chwile Piasta na początku drugiej połowy. Gliwiczanie jakby nie wyszli z szatni. Dominacja Legii nie podlega dyskusji.

• Legia powinna prowadzić! Zaspała obrona Piasta po dośrodkowaniu Juranovicia. Pekhart był sam na piątym metrze, ale spudłował! Nie przyzwyczaił kibiców Legii do takich strzałów napastnik gości.

• W odpowiedzi niecelnie strzelał Kapustka.

• Sokołowski zablokowany na szesnastym metrze. Niepotrzebnie przyjmował piłkę zawodnik Piasta.

• Statystyki I połowy:

• I koniec pierwszej połowy. Niezły mecz w Gliwicach, choć do przerwy w starciu Piasta z Legią bez bramek.

• Dośrodkowanie Mladenovicia z rzutu rożnego i minimalnie obok słupka strzelał Jędrzejczyk.

• Kapustka przebiegł kilkadziesiąt metrów i w końcu zdecydował się na strzał z dalszej odległości, ale piłka w znacznej odległości minęła bramkę Piasta.

• Akcja dwójki wahadłowych Legii. Juranović dośrodkowywał z prawej strony, a rozpędzony Mladenović zdołał jedynie musnąć piłkę, wobec czego nie sprawiło to żadnych problemów bramkarzowi Piasta.

• Chrapek zagrywał z rzutu wolnego na dalszy słupek. Malarczyk zdołał odegrać piłkę i ta - zdaniem zawodników Piasta - trafiła w rękę jednego z legionistów, ale sędzia pokazał, że nie ma mowy o przewinieniu.

• Huk w ostatniej chwili wygarnął piłkę spod nóg Mladenovicia po wcześniejszym kapitalnym zagraniu Gwilii. Ryzykował zawodnik Piasta. Centymetry dzieliły nas od rzutu karnego.

• Legia jest dziś bardzo groźna z kontrataku. Odbiór gości, Gwilia momentalnie zagrał na lewo do Mladenovicia, ten dośrodkowywał w pole karne, ale żaden z kolegów nie zdołał dojść do sytuacji strzeleckiej.

• Kontratak Legii, ale Plach obronił strzał Mladenovicia z ostrego kąta. Była jeszcze okazja do uderzenia dla Gwilii, jednak Gruzin źle przyjmował piłkę.

• Ładna akcja Legii, ale nie było konkretów. Wreszcie strzał z dystansu oddał Juranović. W środek bramki i nie miał problemów z interwencją Plach.

• Dośrodkowanie Juranovicia z rzutu rożnego, strzelał Hołownia - nad poprzeczką.

• Boruc łapie piłkę po dośrodkowaniu Chrapka. Po chwili mieliśmy kontratak Legii, Juranović strzelał zza pola karnego i będzie rzut rożny.

• Ponownie Legia atakuje bardzo wysoko. Plach zmuszony do dalekiego wybicia i piłka oddana za darmo przyjezdnym.

• Długie podanie do Steczyka, ale dobrze zachował się Mladenović i nie pozwolił swojemu rywalowi przejąć piłki.

• Wysoki pressing Legii. Piast ma problem z wydostaniem się z własnej połowy. Dobry okres gry gości.

• Płaska centra Mladenovicia, był w polu karnym Lopes, ale dobrze spisała się defensywa Piasta.

• Indywidualnie ruszył teraz środkiem pola Huk, szukał prostopadłego zagrania do Steczyka, ale akcję przeciął jeden z obrońców Legii.

• Kapustka szukał w polu karnym Pekharta, lecz zagrał zbyt nisko, żeby napastnik Legii mógł cokolwiek zrobić w tej sytuacji. Wybijają piłkę gospodarze.

• Mocne i kompletnie nieudane dośrodkowanie Mladenovicia. Piłka wylądowała na trybunach.

• Nieudany strzał Gwilii zza pola karnego, ale mogła z tego urodzić się asysta. Nie sięgnął jednak piłki Pekhart.

• Zablokowany strzał Pekharta. Po chwili piłki w polu karnym nie opanował Mladenović.

• Legia trochę uspokoiła wydarzenia na boisku. Goście dłużej utrzymują się przy piłce.

• Najpierw z kontratakiem ruszył Piast za sprawą Tiago Alvesa, po chwili odpowiedziała Legia atakiem lewą stroną, jednak w obu przypadkach zawiodło podanie na połowie przeciwnika.

• Świerczok walczył o piłkę z Wieteską, a po chwili sędziowie dopatrzyli się pozycji spalonej napastnika Piasta. Dobre, szybkie pierwsze minuty w Gliwicach.

• Świetne dośrodkowanie Juranovicia, ale wbiegający z drugiej linii Gwilia główkował nad poprzeczką! Bardzo dobra szansa dla Legii już w 1. minucie meczu.

• Pierwszy gwizdek sędziego. Zaczynamy mecz w Gliwicach!