Widzew Łódź - Zagłębie Sosnowiec

1 : 1

29.09.2020 18:10 - 20:10

• Koniec meczu.

• Marcin Broniszewski został wykluczony przez sędziego. Czerwona kartka dla współpracownika Enkeleida Dobiego.

• Szanse w doliczonym czasie. Mateuszowi Michalskiemu nie udało się przedrzeć ze swoim strzałem, a błyskawiczna akcja Zagłębia Sosnowiec została podsumowana uderzeniem celnym z ostrego kąta. Bez zarzutu Miłosz Mleczko.

• Doliczone trzy minuty.

• Trener Zagłębia Sosnowiec zdecydował się na wprowadzenie z ławki rezerwowych na boisko drugiego napastnika. Olaf Nowak dołączył w przodzie do Goncalo Gregorio i niebawem będzie jasne, czy ten duet przedrze się przez obronę przyjezdnych już zmęczoną trudami tego pojedynku.

• Zagłębie Sosnowiec. Schodzi: Patryk Mularczyk. Wchodzi: Olaf Nowak.

• Daniel Mąka ustawił się na linii strzału jednego z zawodników Zagłębia Sosnowiec. Po interwencji zmiennika dziewiąty korner dla przyjezdnych. Właśnie taki stały fragment gry przydał się zawodnikom ze Stadionu Ludowego do objęcia prowadzenia. Tym razem skończyło się niecelnym strzałem.

• Pozostało kilkanaście minut rywalizacji na stadionie Widzewa i jest interesująco. Po golu Joao Oliveiry wydawało się, że wszystkie mocne karty znajdują się w dłoniach grających z przewagą zawodnika przyjezdnych. Enkeleid Dobi miał jednak dżokera w talii, a okazał się nim Karol Czubak. Po rajdzie zmiennika Widzew Łódź doprowadził do remisu 1:1 i również on ma szansę na zwycięstwo.

• Widzew Łódź. Schodzi: Dominik Kun. Wchodzi: Daniel Mąka.

• Zagłębie Sosnowiec. Schodzi: Joao Oliveira. Wchodzi: Filip Karbowy.

• Zagłębie Sosnowiec. Schodzi: Patryk Małecki. Wchodzi: Mateusz Szwed.

• Zdecydowana, ale skuteczna interwencja Filipa Bechta. Sporo ryzykował boczny obrońca Widzewa Łódź, ponieważ w razie zawahania groziły mu druga żółta kartka oraz jedenastka dla Zagłębia Sosnowiec.

• Ponownie korner dla Zagłębia Sosnowiec. Tym razem jest on efektem interwencji Dominika Kuna. Po krótkim rozegraniu rzutu rożnego uderzenie z dystansu oddane przez Patryka Mularczyka. Futbolówka nie poleciała w lustro bramki Widzewa Łódź.

• Nie zarysowała się w tym meczu dominacja grającego z przewagą jednego zawodnika Zagłębia Sosnowiec. Na dodatek można odnieść wrażenie, że gospodarze po rozmowie z trenerem Enkeleidem Dobim nabrali jeszcze dodatkowo pewności siebie i postanowili poszukać kompletu punktów.

• Podnosi się temperatura po obu stronach boiska. Coraz mniej dyscypliny w poczynaniach obu jedenastek. Była szansa dla Marcina Robaka po dośrodkowaniu, a niewiele później odpowiedział uderzeniem Patryk Mularczyk.

• Żółtą kartkę otrzymał Lukas Duriska za faul na Dominiku Kunie blisko linii pola karnego.

• Na początku drugiej połowy spotkania odważna szarża podsumowana strzałem celnym na bramkę Zagłębia Sosnowiec. Piłka po próbie Mateusza Michalskiego została powstrzymana przez Krystiana Stępniowskiego.

• Rozpoczęła się druga połowa pojedynku w Łodzi. Dziesięciu gospodarzy kontra jedenastu przyjezdnych. Przed przerwą nikomu nie udało się znaleźć sposobu na skierowanie piłki do siatki.

• Zagłębie Sosnowiec. Schodzi: Łukasz Turzyniecki. Wchodzi: Szymon Pawłowski.

• Pierwsza połowa bezbramkowa i nerwowa. W początkowym kwadransie sędzia zdecydował się na wykluczenie Krystiana Nowaka. Defensor Widzewa Łódź zobaczył dwie żółte i w konsekwencji czerwoną kartkę. Podopieczni Enkeleida Dobiego bronią się w dziesięciu skutecznie, ale trudy tego pojedynku mogą być mocniej odczuwalne po przerwie.

• Doliczona minuta.

• Żółtą kartkę otrzymał Łukasz Turzyniecki za ostre przewinienie.

• Przycisnęli piłkarze ze Stadionu Ludowego i tym razem głęboko musiał bronić Filip Becht. Skuteczne zachowanie obciążonego żółtym kartonikiem zawodnika. Pozostało kilka minut rywalizacji w pierwszej połowie.

• Daniel Tanżyna! Bardzo dobrze interwencja środkowego defensora Widzewa Łódź, który nie pozwolił na oddanie uderzenia do bramki z dogodnej pozycji Patrykowi Małeckiemu. Stał na linii, więc musiał bardzo ostrożnie podejść do tematu.

• Łodzianie grają aktywnie. Ich akcja została rozegrana na skrzydle przez Mateusza Michalskiego oraz Łukasza Kosakiewicza. Ten duet w dużej mierze odpowiadał za ostatniego gola Widzewa Łódź i stara się również stworzyć zagrożenie w pojedynku z Zagłębiem Sosnowiec.

• Piłka ustawiona do wykonania rzutu wolnego blisko pola karnego Widzewa Łódź. Mur ustawiony przez Miłosza Mleczkę nie pozwolił na strzelenie pierwszego gola.

• Żółtą kartkę otrzymał Filip Becht za ostre przewinienie. Nie pierwsze w tym meczu.

• Widzew Łódź na połowie przeciwnika. Na zakończenie drugiego kwadransa rywalizacji dośrodkowanie Dominika Kuna ominęło ustawionego w pobliżu bramki Daniela Tanżynę. Defensor chciał zaskoczyć sosnowiczan odważnym wbiegnięciem w ich pole karne.

• Mateusz Michalski chciał uruchomić swoim podaniem Dominika Kuna. Futbolówka wylądowała jednak za plecami byłego pomocnika między innymi Stomilu Olsztyn oraz Pogoni Szczecin. Pomruk rozczarowania na trybunach, ponieważ ta akcja Widzewa Łódź wymagała większej dokładności.

• Zagłębie Sosnowiec jest zobligowane do prowadzenia ataku pozycyjnego, od kiedy gra na terenie przeciwnika jedenastu na dziesięciu. Na razie ekipa z województwa śląskiego nie potrafi zepchnąć zawodników Widzewa Łódź w pobliże bramki Miłosza Mleczki.

• Szansa dla osłabionych łodzian na objęcie prowadzenia. Dominik Kun przytomnie rozegrał atak z Mateuszem Michalskim, a strzał tego drugiego ominął nieznacznie bramkę strzeżoną przez Krystiana Stępniowskiego.

• Michał Grudniewski dość nerwowo po awaryjnym wejściu na boisko z ławki rezerwowych. Generalnie podniosło się ciśnienie po wykluczeniu Krystiana Nowaka. W ostatnich minutach w tym kotle nie udało się ani gospodarzom, ani gościom wykreować sytuacji podbramkowych.

• Enkeleid Dobi w obliczu osłabienia swojego zespołu zdecydował się na uzupełnienie dziury w obronie kosztem kreatywnego, ale mało pracowitego w defensywie Merveillea Fundambu.

• Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Krystian Nowak. Widzew Łódź będzie grać przez prawie całe spotkanie w osłabieniu. Druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla kompletnie zagotowanego Krystiana Nowaka. Obrońca gospodarzy zdążył już popełnić dwa przewinienia wycenione przez Damiana Sylwestrzaka na kartonik.

• Rzut wolny dla gospodarzy po faulu na Mateuszu Michalskim. W momencie dośrodkowania wykonanego przez Łukasza Kosakiewicza jeden z zawodników beniaminka znalazł się na spalonym. Sygnalizacja asystenta Damiana Sylwestrzaka.

• Podopieczni Enkeleida Dobiego mieli problem z przeciwnikami na początku spotkania. Widzew Łódź stara się pozbierać po przetrwaniu szturmu Zagłębia Sosnowiec i odpowiedzieć swoim niebezpiecznym rozegraniem.

• Odważne rozpoczęcie pojedynku w wykonaniu Zagłębia Sosnowiec. Przyjezdni nie dają się zdeterminować gwizdami z trybun i wywalczyli już kilka stałych fragmentów gry na połowie Widzewa Łódź.

• Zakotłowało się po krótkim rozegraniu rzutu rożnego przez Zagłębie Sosnowiec. Ostatecznie dośrodkowanie Patryka Małeckiego zostało zablokowane i przyjezdnym pozostało wcielić w życie inny wariant na rozegranie stałego fragmentu gry. Tym razem bezpośrednia wrzutka i nieomal Daniel Tanżyna strzelił gola samobójczego. Piłka otarła się o słupek Widzewa Łódź!

• Uderzenia po przeciwnych stronach boiska. Merveille Fundambu oraz Goncalo Gregorio mieli ochotę na wczesne rozpoczęcie strzelania goli w tym meczu. Próba napastnika Zagłębia Sosnowiec z rzutu wolnego została poskromiona przez Miłosza Mleczkę.

• Żółtą kartkę otrzymał Krystian Nowak za faul krótko po rozpoczęciu meczu.