Lech Poznań - Radomiak Radom

0 : 0

23.07.2021 20:30 - 22:30

• Koniec meczu.

• Walczą do końca o utrzymanie bezbramkowego wyniku podopieczni Dariusza Banasika. Maciej Skorża ma pretensje do leżącego na boisku Mario Rondona. Ewidentnie zakontraktowanemu latem zawodnikowi nie spieszyło się z podniesieniem na równe nogi.

• Doliczone cztery minuty.

• Pozostało jeszcze kilka minut obu drużynom. Przed momentem poznaniacy poirytowali się podniesioną chorągiewką sędziego asystenta z powodu spalonego Mikaela Ishaka.

• Radomiak stara się sprawić niespodziankę w Poznaniu. Karol Angielski opanował futbolówkę kilka metrów od linii pola karnego przeciwnika i poczęstował płaskim strzałem Mickeya van der Harta. Riposta Pedro Tiby jeszcze gorszej jakości.

• Totalna katastrofa. Mateusz Radecki miał za zadanie rozprowadzić kontratak, w którym Radomiak miał przewagę liczebną. Nie wiadomo, dlaczego pomocnik postanowił oddać uderzenie z dystansu zamiast poszukać podania. Na domiar złego jakość strzału była opłakana.

• Lech Poznań od wrzutu z autu na wysokości pola karnego przeciwnika. Widać już zmęczenie po Barrym Douglasie, który zabrał się za ponowne wprowadzenie piłki na plac.

• Pokazał się w ofensywie Pedro Tiba, jednak jego uderzenie nie było najtrudniejszym tego wieczoru egzaminem dla Filipa Majchrowicza. Ponownie podręcznikowa interwencja bramkarza beniaminka. Pozostaje coraz mniej czasu do ostatniego gwizdka Bartosza Frankowskiego.

• Przygotowany do wprowadzenia z ławki rezerwowych na boisko jest Dani Ramirez, ale na razie musi poczekać, ponieważ po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w pole karne Radomiaka piłka znalazła się w rękawicach Filipa Majchrowicza.

• Chwila na złapanie oddechu dla zawodników defensywnych Radomiaka, ponieważ udało się wywalczyć korner. Dośrodkowanie spod chorągiewki Filipe Nascimento w kierunku Mateusza Cichockiego, a temu oddanie skutecznego strzału utrudnił Mikael Ishak.

• Żółtą kartkę otrzymał Bartosz Salamon za ostry faul na Karolu Angielskim.

• Piłka głównie na połowie Radomiaka, a podopieczni Dariusza Banasika bronią coraz bliżej bramki strzeżonej przez Filipa Majchrowicza. Grający w ataku pozycyjnym Lech Poznań naciska coraz mocniej na beniaminka.

• Kombinacja Lecha Poznań na prawym skrzydle została poskromiona przez skoncentrowanych obrońców Radomiaka. Gospodarze musieli zadowolić się wywalczeniem wrzutu z autu na wysokości pola karnego przeciwnika.

• Podanie kilkanaście metrów przed bramkę przyjezdnych, a stamtąd płaskie uderzenie. Tym razem nie musiał interweniować Filip Majchrowicz, ponieważ wyręczył go defensor.

• Szansa na oddanie sytuacyjnego strzału do bramki przez Karola Angielskiego. Przypomniał się koszmar Lechowi Poznań, ponieważ niebezpieczeństwo nadeszło po dalekim wrzucie z autu. Spudłował jeden z najskuteczniejszych napastników wiosny w Fortuna I lidze.

• W oczekiwaniu na gola.

• Rozpoczęła się druga połowa spotkania w Poznaniu. Przed przerwą nie było gola, a duża w tym zasługa dobrze dysponowanego bramkarza Radomiaka. Lech zastanawiał się w przerwie jak pokonać Filipa Majchrowicza.

• Pierwsza połowa podsumowana ostatnim gwizdkiem przez Bartosza Frankowskiego. Niezła, ale tylko niezła, ponieważ zabrakło goli. Więcej sytuacji podbramkowych stworzyli gospodarze, a Radomiak od czasu do czasu odpowiadał. Akcja Filipe Nascimento oraz Luisa Machado zakończyła się uderzeniem tego drugiego w poprzeczkę. W doliczonym czasie odpowiedział tym samym Mikael Ishak, ale pozostaje 0:0.

• Jakub Kamiński niezmiennie nie zna sposobu na pokonanie rozgrzanego już odpowiednie Filipa Majchrowicza. Tym razem bramkarz Radomiaka wyłapał futbolówkę skierowaną w kierunku jego królestwa z ostrego kąta. Trudna końcówka pierwszej połowy dla Radomiaka.

• Na pięć minut przed końcem podstawowego czasu Filip Majchrowicz zaprezentował piękną interwencję. Bramkarz Radomiaka wyszedł wysoko w powietrze i sparował piłkę ponad poprzeczkę. Strzelił Jakub Kamiński po dośrodkowaniu wykonanym przez Joela Pereirę.

• Beniaminek od rzutu rożnego po rajdzie Jakuba Kamińskiego. Kompletnie nieudane dośrodkowanie spod chorągiewki i piłka została odprowadzona wzrokiem poza boisko przez Filipa Majchrowicza.

• Radomiak Radom. Schodzi: Luis Machado. Wchodzi: Leandro Rossi.

• Gra wznowiona po krótkiej przerwie spowodowanej urazem Luisa Machado. Portugalczyk nie zamierza przedwcześnie opuszczać boiska i sprawdza swoje możliwości po niefortunnym postawieniu stopy.

• Mikael Ishak do bramki, ale nie ma gola!

• Robi się coraz bardziej gorąco przy Bułgarskiej. Podanie prostopadłe z głębi pola do Mikaela Ishaka, po którego strzale do siatki nie ma gola z powodu minimalnego spalonego. Po raz drugi Bartosz Frankowski nie wskazał na środek boiska.

• Poprzeczka! Zadrżeli gospodarze na boisku i na trybunach. Podanie w pole karne od Filipe Nascimento do Luisa Machado, który nie przymierzył idealnie w sytuacji sam na sam z Mickeyem van der Hartem. Mają czego żałować podopieczni Dariusza Banasika.

• Nieporozumienie Filipa Majchrowicza z Goncalo Silvą, a po nim korner dla Lecha Poznań. Już raz po takim stałym fragmencie gry zrobiło się niebezpiecznie w polu karnym Radomiaka. Tym razem poradzili sobie przyjezdni i jakoś nie pozwolili na oddanie uderzenia.

• Żółtą kartkę otrzymał Luis Machado za ostre przewinienie na Pedro Tibie.

• Podopieczni Macieja Skorży przesunęli wyżej formacje i zameldowali się na połowie beniaminka. Gospodarze starają się rozerwać defensywę przeciwnika i tym razem zgodnie z przepisami umieścić futbolówkę w bramce. Przed momentem uderzenie Jakuba Kamińskiego było bardzo niedokładne.

• Pierwsza niebezpieczna akcja w sezonie Lecha Poznań. Podanie w pole karne do Michała Skórasia, którego próba uruchomienia Mikaela Ishaka została zablokowana. Jeszcze korner, po nim uderzenie do bramki Bartosza Salamona, ale nie ma gola z powodu spalonego.

• Beniaminek całkiem odważnie w początkowych minutach spotkania i nie pozwala gospodarzom zadomowić się na jego połowie boiska.